Slide background
Slide background

Lentebok

LENTEBOK

Ekstrakt: 16,5%,
Alkohol: 7%,
IBU: 30

Wyprodukowano przy użyciu: wody, słodów: pilzneńskiego, pszenicznego i pszenicznego karmelowego (Carawheat), chmielu Magnum i Lubelskiego oraz drożdży górnej fermentacji.
Dostępność: wiosna

Inaczej zwany wiosennym koźlakiem holenderskim jest sezonowym jasnym piwem górnej fermentacji, wywodzącym się z Holandii, przygotowywanym tradycyjnie na wiosnę – od okresu Wielkiego Postu aż do maja.
Piwa wiosenne w Holandii mają długą tradycję, jednak popularnością wciąż ustępują koźlakowi jesiennemu – Herfstbok. Poza Holandią styl jest praktycznie nieznany, niedostępny i niezwykle rzadko warzony.
Browar Port Gdynia jest pierwszym browarem w Polsce, który uwarzył piwo w stylu Lentebok. Piwo spotkało się z tak dużym entuzjazmem naszych gości, że zniknęło z naszego tanku w nieco ponad tydzień. Szybko potem, z uwagi na liczne prośby i pytania o Lenteboka, zdecydowaliśmy się uwarzyć go ponownie.
Piwo o słodowym złocisto-bursztynowym kolorze. Mocne, rozgrzewające, a przy tym zachowujące lekki charakter i sporą pijalność. Charakteryzuje się słodową słodyczą i nutami kwiatowo-owocowymi pochodzącymi od działania drożdży górnej fermentacji oraz chmielu.